ZALOGUJ SIĘ
  zapamiętaj mnie
Tytuł:

  Jeśli nie masz jeszcze własnego profilu w serwisie to wejdź na pokład i dołącz do Nas - założ konto teraz ! Nie czekaj i wejdź na Fanpage KreskowkaPL


   Yuri na dziś!
   Odsłon: 1329
Yuri na dziś!

~Y U R I  N A  D Z I Ś~

Yuri na dziś, czyli... yuri na dziś! No, nie tyle co yuri, co... no właśnie, co? Obejrzyj sam/sama*, i powiedz. Tym yuri-podobnym-czymś będzie Maria Holic! Poniżej dodaję recenzję.

*niepotrzebne skre-śla-my, o, tak!

~M A R I A + H O L I C~

Kanako zawsze cierpiała na dość oryginalne schorzenie – najmniejszy nawet kontakt fizyczny z mężczyzną wywoływał u niej swędzącą wysypkę. Medycyna raczej nie notuje takich przypadków, ale anime – jak najbardziej (weźmy choćby Girls Bravo). Nasza bohaterka nie miała jednak ochoty ani ambicji walczyć z tym problemem. Uznała, że skoro każde dotknięcie męskiego ciała kończy się dla niej w ten sposób, to ma dwa wyjścia: abstynencję seksualną lub zostanie lesbijką. Wybór padł na opcję numer dwa (co w sumie nie dziwi). Dziewczyna miała jednak podwójnego pecha, jej wygląd (znacznie wyróżniała się wzrostem) sprawiał, że trudno jej było nawiązać kontakty z innymi dziewczynami. W końcu jednak udało się jej załatwić przenosiny do żeńskiej szkoły katolickiej. Była pewna, że w tym jakże typowym dla mangi i anime yuri miejscu znajdzie swoją wybrankę. I znalazła… jeszcze więcej kłopotów.

Poznana zaraz po przekroczeniu bram szkoły Mariya wydawała się na pierwszy rzut oka aniołem zesłanym z niebios przez Boga, który postanowił spełnić marzenia Kanako. Powabna, elegancka, delikatna, bardzo dziewczęca… tylko czemu, gdy podała Kanako rękę, na skórze bohaterki wyrosło momentalnie stado krost? Cóż, tutaj prawdy nie dało się ukrywać. Mariya okazała się facetem, który z sobie tylko znanych powodów przebiera się za kobietę i uczęszcza do tej szkoły, będąc jedną z jej gwiazd. Miła powierzchowność to tylko maska, pod którą kryje się nie tylko sztuczny biust, ale przede wszystkim wyjątkowo wredna osobowość. (...)

Bohaterka mogłaby się powiesić, gdyby nie to, że po tak niefortunnym początku dalej poszło już lepiej. (...) gdyby nie to, iż Mariya dba, aby biednej lesbijce nie było lekko. W zamienianiu jej życia w koszmar szybko dochodzi do wprawy (...)

Maria Holic pozostawia niedosyt. (...) Mogło być świetnie, wyszło średnio. Szkoda.

Źródło? TANUKI-ANIME! dzię-ku-je-my!

Chuuskie

w zasadzie to w ogóle nie jest yuri tylko zwykłe shoujo-ai.
istnieją dwa gatunki. jeśli pragniecie poznać różnicę pomiędzy tymi dwoma gatunkami zapraszam do zapoznania się z opisami obu gatunków.

BiankadeSade

Heh, to anime jest rewelacyjne jeśli chodzi o humor dość brutalny i bez słodkości. Typowego yuri w tym nie ma (nie licząc głównej bohaterki która rozmarza się na myśl o każdej pięknej, napotkanej nieznajomej i oczywiście złotowłosej piękności, która nie do końca spełnia wymogi xD). W 6-ścio stopniowej skali, dałabym 4+

voltorb112

nie dosyt to zamało powiedziane! : / średnie te yuri

Nie jesteś zalogowany, aby wystawiać komentarze musisz się zalogować
1 2

yuri
Yuri wa kawaii desu *_*

Adres klanu:
założyciel: bakacha 
Oceń:  
Zobacz ranking: 750
reklama